Berglund satte sitt V75-system i lördags, igår på Bollnäs lunchtävlingar spikade Zebastian Hagberg snyggt Super Robban på dubbelförslaget och det blev ny fin vinst för travnets spelförslag.

Igår kväll var det sen Ulf Nilssons tur att bjuda på lite bra tips. Nilssons dubbeldrag Mr Hello Man ledde hela vägen på Mantorp och i andra dubbelloppet segrade Covington Ås som Nilsson utnämnt till omgångens ”kompletterande spik”. Dubbelförslaget var på 600 kronor, varav Ulf viktat 200 kronor på den rätta kombinationen som gav 27.28 gånger på Travnet Live Racing (23.33 hos ATG). Du vet väl att du hittar gratis tips alla dagar på travnet.se genom att klicka på ”Dagens tips”. Där finns även V4-intervjuer gratis till alla vardagsluncher. Lunchtipsen/V4-intervjuerna släpps cirka en timma före första V4-start.

Skriven av

Har jobbat som chefredaktör för Travnet sedan 2011 och brinner för travsporten!

Har du upptäckt ett text- eller faktafel? Hör gärna av dig till oss så att vi kan rätta till det. Vi arbetar löpande med att hålla allt innehåll på sajten korrekt, aktuellt och trovärdigt.

På Travnet publicerar vi information, nyheter och guider med fokus på kvalitet, transparens och noggrann faktagranskning. Läs mer om hur vi arbetar och våra kvalitetsrutiner här.

Bevakningen presenteras av

Logotyp
Annons. 18+. Endast nya spelare. Minsta insättning 100 SEK. 35x omsättningskrav. Giltigt i 60 dagar. Villkor gäller. stodlinjen.se. Spela ansvarsfullt.
Nästa artikel nedanför
;