Bevakningen presenteras av

Coolbet
Annons. Spela ansvarsfullt. 18+. Villkor gäller.
Nyheter

Johan dominerade på V65

Johan Untersteiner dominerade på Sundbyholms V65-tävlingar på tisdagskvällen. Efter att i V65-inledningen inlett med en andraplats bakom Daniel Redéns Latitud så tog Johan tre raka. Och samtliga var med chefen Roger Walmanns hästar.

Först ut var Maximera som vann från spets, i loppet efter var Broadway Starlet bara bäst och vann från dödens på fina 1.12,3a/1640 meter. Sedan fullbordade Untersteiner trippeln med att leda V65-4 hela vägen med Made of Honor Ås.

Skriven av

Har jobbat som chefredaktör för Travnet sedan 2011 och brinner för travsporten!

Har du upptäckt ett text- eller faktafel? Hör gärna av dig till oss så att vi kan rätta till det. Vi arbetar löpande med att hålla allt innehåll på sajten korrekt, aktuellt och trovärdigt.

På Travnet publicerar vi information, nyheter och guider med fokus på kvalitet, transparens och noggrann faktagranskning. Läs mer om hur vi arbetar och våra kvalitetsrutiner här.

Bevakningen presenteras av

Logotyp
Annons. 18+. Endast nya spelare. Minsta insättning 100 SEK. 35x omsättningskrav. Giltigt i 60 dagar. Villkor gäller. stodlinjen.se. Spela ansvarsfullt.
Nästa artikel nedanför
;